Соцстрахівці Київщини активно вакцинуються проти коронавірусу

Дата: 28.10.2021 15:40

У жовтні цього року в Київській області, як і по всій Україні, стався пік захворюваності на COVID-19 і кількість померлих від її наслідків за добу може зрости до тисячі. Виправити цю ситуацію може лише вакцинація, оскільки це єдиний ефективний спосіб подолання пандемії і формування колективного імунітету до смертельно небезпечної хвороби. Понад 90% людей, які помирають, - невакциновані, хоча в Україні в достатній кількості є якісні вакцини та створені умови для отримання щеплень.

«За рахунок вакцинації, людина яка захворіла на коронавірусну хворобу, зможе її перенести легко, або без важких ускладнень, - переконані лікарі і такої ж думки керівник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Георгій Галиць. «Для мене особисто дуже важливо бути вакцинованим від COVID-19. Це безпека моя, моєї родини і колег по службі, з якими ми спілкуємося щодня», - переконаний Г. Галиць. Відсоток вакцинованих працівників по управлінню, які вже вакцинувалися двома або однією дозою вакцин становить майже 90%.

В той же час важлива і профілактика. Нагадаємо, що основними принципами профілактики інфекційних хвороб є дотримання підприємствами, установами, організаціями та громадянами санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм під час здійснення будь-яких видів діяльності.

Щоб убезпечити себе від інфікування коронавірусною хворобою, громадянам слід дотримуватись таких правил:

- уникати місць із великим скупченням людей, аби зменшити вірогідність контактів із хворими;

- постійно підтримувати чистоту рук – інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, до яких людина час від часу торкаєтесь (особливу увагу слід приділити нігтям, де накопичується найбільше бруду);

- після користування антисептиком рекомендовано скористатися кремом для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри, через які можливе інфікування вірусом COVID-19;

- зберігати верхній одяг в окремій закритій шафі, яка використовується тільки для нього;

- перед початком роботи та в кінці робочого дня робоче місце, відкриті полички та інші поверхні кабінету протирати разовою серветкою з дезінфікуючим засобом для оброблення поверхонь;

- виробничі питання за можливості вирішувати за допомогою засобів електронного зв’язку, безпосереднє спілкування з колегами необхідно обмежити;

- регулярно провітрювати приміщення (бажано кожні 2-3 години), а також робити вологе прибирання як у помешканні, так і в робочих приміщеннях, щоб не розповсюджувати навколо себе живі віруси й бактерії, які можуть залишатися активними впродовж кількох годин після перебування у приміщенні хворої людини;

- при відвідуванні місць загального користування (санвузол, санітарні кімнати) одягати маску, мити ретельно руки з милом;

- правильно користуватися засобами індивідуального захисту, а саме: знімати маску, не торкаючись до її зовнішньої поверхні, користуватися нею не більше двох годин та утилізувати лише в закриті ємності.

Роботодавець повинен розробити та здійснити профілактичні заходи проти коронавірусу на підприємстві, зокрема, максимально зменшити присутність працівників на роботі — наприклад, запровадити дистанційну роботу, надати відпустки, організувати дезінфікування робочих і санітарних зон, забезпечити працівників засобами захисту – диспенсерами з дезінфекційними засобами, захисними медичними масками, паперовими рушниками, рідким милом, спиртовмісними антисептиками для рук тощо.

Для проведення дезінфекції потрібно використовувати дезінфекційні засоби, які дозволені до застосування в Україні та забезпечують ефективне знезараження вірусних інфекцій. Також необхідно дотримуватись інструкції до кожного окремого дезінфекційного засобу, у тому числі щодо дотримання його ефективної концентрації та експозиції (дотримання часу перебування на обробленій поверхні).

На сьогодні одним із найдієвіших заходів профілактики захворювань та попередження епідемічних ускладнень від коронавірусної хвороби залишається вакцинація.

Будьмо здорові!