28 жовтня 2021 року відзначається День визволення України від фашистських загарбників - день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України. 

Це свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 20.10.2009 № 836/2009 З метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні.

Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 09 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон нашої Держави. За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. На території республіки цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.

З нагоди 77-ї річниці визволення України Рокитнянський селищний голова Юрій Богданов, його заступники Микола Соколовський та Олександр Конопчук, секретар селищної ради Юрій Шимченко, керуюча справами (секретар) виконавчого комітету селищної ради Таїсія Ігнатьєва, голова ради ветеранів Микола Красін та член ради ветеранів Галина Слободяник поклали квіти до Меморіалу Слави.

Пам’ять воїнів-визволителів вшанували хвилиною мовчання.