- Малозабезпечена сім’я — це сім’я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний дохід нижчий, ніж прожитковий мінімум для сім’ї.

- Прожитковий мінімум для сім’ї — визначена для кожної сім’ї залежно від її складу сума прожиткових мінімумів, розрахованих та затверджених відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум» для осіб, які відносяться до основних соціальних і демографічних груп населення.

- Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям — це щомісячна допомога, яка надається малозабезпеченим сім’ям у грошовій формі в розмірі, що залежить від величини середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

- Право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім’ї, які постійно проживають на території України (стаття 3 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»).

- Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» рівень забезпечення прожиткового мінімуму (гарантований мінімум) для призначення допомоги у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення становить:

для працездатних осіб — 35 відсотків;

для дітей — 130 відсотків;

для осіб, які втратили працездатність, та осіб з інвалідністю — 100 відсотків відповідного прожиткового мінімуму.

Розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у 2021 році становить:

• 35 % для працездатних осіб: з липня 832,65 грн, з грудня 868,35 грн;
  • 100 % для осіб, які втратили працездатність: з липня 1 854,00 грн, з грудня 1 934,00 грн;
  • 130 %для дітей віком до 6 років: з липня 2 616,90 грн, з грудня 2 730,00 грн;
  • 130 % для дітей віком від 6 до 18 років: з липня 3 263,00 грн, з грудня

3 403,40 грн;

• 130 % для дітей віком від 18 до 23 років (за умови навчання): з липня

3 092,70 грн, з грудня 3 225,30 грн.

Максимальний розмір державної соціальної допомоги з урахуванням збільшення її розміру на кожну дитину, яка входить до складу малозабезпеченої сім’ї, не може бути більшим за прожитковий мінімум для сім’ї.

За додатковою інформацією звертатися за адресою: смт Рокитне,                         вул. Незалежності, 2 до посадової особи відділу охорони здоров’я та соціального захисту населення Рокитнянської селищної ради.