Озимий ячмінь – переваги та недоліки. Сорти озимого ячменю

Дата: 01.09.2021 16:01
Кількість переглядів: 471

Озимий ячмінь – сільськогосподарська культура, яка, як і більшість культур, при вирощуванні має свої переваги та недоліки.

Фото без описуЗокрема, на відміну від ярого ячменю, при нормальній перезимівлі він є більш урожайний, достигає раніше на 10 – 16 днів, що дає змогу поліпшити забезпечення тварин концентратами у період літнього вичерпання минулорічних резервів зерна. Він гарно витримує високі літні температури, мало потерпає у дні тривалої спеки, відзначається стійкістю до посухи.

Проте, серед озимих культур, озимий ячмінь є найменш морозостійким. Його стійкість проти низьких температур та інших несприятливих умов зимівлі при ранніх строках сівби сильно зменшується, що пов’язано з коротшими термінами стадії яровизації. Крім того, на озимий ячмінь негативно впливає різка зміна температур у зимовий і ранньовесняний періоди.

Зерно озимого ячменю має важливе господарське значення при виробництві круп, а також у пивоварній промисловості. Солому і полову використовують у тваринництві. Також його вирощують у зеленому конвеєрі.

Селекціонери вивели досить великий перелік сортів озимого ячменю, зокрема, у Державному реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні, міститься понад 70 сортів. З них суб’єктами насінництва та розсадництва Київщини у 2021 році до продажу вирощується насіння озимого ячменю сортів: Люсьєн, Наомі, Тітус, Ізоцель, Хайді.

Наведемо короткий опис названих сортів:

Сорт Люсьєн. Оригінатор: Заатен-Уніон ГмбХ. Занесений до Реєстру сортів рослин України для Лісостепу й Полісся у 2018 році. Напрямок використання зерновий. Урожайність – 54,8-74,4 ц/га. Вегетаційний період 254-259 діб. Маса 1000 зерен 51-53 г. Вміст білка 11,2-11,4 %. Зимостійкість 8 балів. Стійкість до вилягання, обсипання, посухи, борошнистої роси, гельмінтоспоріозу, сажки – 8-9 балів.

Сорт Наомі. Оригінатор: Заатен-Уніон ГмбХ. Занесений до Реєстру сортів рослин України для Степу, Лісостепу й Полісся у 2011 році. Середньоранній. Напрямок використання зерновий. Вегетаційний період 260 діб. Шестирядний сорт, який користується широкою популярністю, вирізняється високою морозостійкістю, толерантністю до захворювань, адаптивністю до умов вирощування і стабільною врожайністю.

Сорт Тітус. Оригінатор: Заатен-Уніон ГмбХ. Занесений до Реєстру сортів рослин України для Степу, Лісостепу й Полісся у 2014 році. Середньостиглий. Напрямок використання зерновий. Урожайність – 52,9-73,3 ц/га. Вегетаційний період 249-265 діб. Маса 1000 зерен 46-50 г. Вміст білка 12,1-13 %. Зимостійкість 7,2-8,4 бала.

Сорт Ізоцель. Оригінатор: Секобра речерчес С.А.С. Занесений до Реєстру сортів рослин України для Лісостепу й Полісся у 2018 році. Напрямок використання зерновий. Урожайність – 56,3-68,9 ц/га. Вегетаційний період 256-257 діб. Маса 1000 зерен 47-49 г. Вміст білка 11,3 %. Зимостійкість 8 балів. Стійкість до вилягання, обсипання, посухи, борошнистої роси, гельмінтоспоріозу, сажки – 8-9 балів.

Сорт Хайді. Оригінатор: Заатбау Лінц рег.Ген.м.б.Х. Занесений до Реєстру сортів рослин України для Лісостепу й Полісся у 2014 році. Середньостиглий. Напрямок використання зерновий. Урожайність – 57,6-66,6 ц/га. Вегетаційний період 265-272 діб. Маса 1000 зерен 45,8-49 г. Вміст білка 11,7 - 12,7%. Зимостійкість 7,5-8 балів.

Отже, вибір за господарем. Матеріал  носить роз'яснювальний, інформаційний характер.

Державний інспектор відділу контролю
в сфері насінництва та розсадництва та фітосанітарних
заходів на кордоні
Управління фітосанітарної безпеки Головного
управління Держпродспоживслужби в Київській області  Р. Кузняк


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь