Не дивлячись на дощову погоду, мобільна вакцинальна бригада КНП Рокитнянський центр ПМСД, їде до організованого колективу ТОВ Гомеотех для проведення щеплення проти COVID, вакциною Пфайзер.
Зупинити зростання захворюваності на covid можливо лише за допомогою вакцинації.
В Україні зареєстровані вакцини: Covishield виробництва індійського Інституту сироватки крові, розроблена Оксфордським університетом та компанією AstraZeneca; вакцина виробництва Pfizer; вакцина "Коронавак" виробництва Sinovak та Moderna - вакцина розроблена американським Національним інститутом алергії та інфекційних захворювань.
В Україні почалася масова вакцинація усіх охочих препаратом Moderna проти COVID.
Moderna є так званою РНК (мРНК)-вакциною, тобто вакциною, яка несе частину генетичного коду вірусу й імунна система людини сама виробляє антигени. Такою ж є і вакцина Pfizer-BioNTech.
Щеплення роблять двома дозами вакцини з інтервалом 28 днів.
Вироблення антитіл до вірусу у більшості людей відбувається непомітно. Але іноді після вакцинації можливий біль у місці щеплення або підвищення температури. Згодом у вас формується імунітет до цієї хвороби.
Moderna схвалена ВООЗ, як і інші три вакцини, якими щеплюють українців - Comirnaty/Pfizer-BioNTech, CoronaVac/Sinovac Biotech та AstraZeneca (Covishield, SKBio).
Чому варто вакцинуватися
Вакцинація не гарантує, що ви не захворієте коронавірусом, але допоможе запобігти важкому перебігу хвороби та смерті.
За розрахунками ВООЗ, схвалені вакцини забезпечують також певний захист і від нових штамів вірусу, як штам "Дельта".