Допомога при народженні дитини та допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку об’єднана в один вид – допомогу при народженні дитини – і з 1 липня 2014 року призначається в єдиному розмірі 41280 гривень незалежно від того, яка дитина за черговістю (перша, друга, третя чи кожна наступна). Як і раніше, одразу всю суму батьки не отримують.

Виплата здійснюється одноразово в сумі 10320 гривень, решта суми допомоги (30 960 гривень) буде виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами в сумі 860 гривень щомісяця. У такому ж розмірі виплачується допомога при усиновленні дитини.

Якщо особа, якій призначено допомогу при народженні дитини, виявила бажання працювати, допомога буде виплачуватися до закінчення терміну її призначення, тобто протягом 36 місяців.

Таким чином, тим хто перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, цей період зараховуватимуть до страхового стажу.

Документи, необхідні для призначення допомоги:

  • заява одного з батьків 
  • копія паспорта заявника або іншого документа, що посвідчує особу;
  • копія свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу);
  • рахунок банку.

За додатковою інформацією звертатися за адресою: смт Рокитне, вул. Незалежності, 2, до посадової особи відділу охорони здоров’я та соціального захисту населення Рокитнянської селищної ради.