Виробничий травматизм і профілактика страхових випадків за І півріччя 2021 року

Дата: 19.07.2021 16:40
Кількість переглядів: 383

Фото без описуОдним з основних показників стану охорони праці є рівень виробничого травматизму та професійної захворюваності. За перше півріччя 2021 року до відділень управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області надійшло та зареєстровано 676 повідомлень (39 - зі смертельним наслідком) про нещасні випадки/гострі професійні захворювання (отруєння).

У порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість повідомлень збільшилась у 2 рази, а кількість повідомлень про випадки зі смертельним наслідком - в 1,4 рази. Це зумовлено випадками інфікування медичних та інших працівників на COVID-19, роботи яких пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження збудниками інфекційних хвороб (коронавірусом SARS-CoV-2) та розслідуються як випадки гострого професійного захворювання. Повідомлень про такі випадки з початку року зареєстровано 561 (20 – зі смертельним наслідком), що складає 83% від їх загальної кількості.

Найбільша кількість повідомлень про випадки гострого професійного захворювання COVID-19 зареєстровано у відділенні у місті Біла Церква, Білоцерківському, Вишгородському, Ірпінському відділенні, Фастівському відділеннях. Кількість повідомлень у цих відділеннях складає 70% від кількості повідомлень по Київській області.

Відділеннями управління зареєстровано 649 (з них 19 – смертельно) потерпілих від нещасних випадків на виробництві, на яких складено акти за формою Н-1, пов’язані з виробництвом. За перше півріччя 2021 року у порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість страхових нещасних випадків збільшилась у 6,3 рази , кількість смертельно травмованих осіб збільшилась у 3,2 рази. Збільшення рівня страхових нещасних випадків у порівнянні з відповідним періодом минулого року сталося внаслідок значної кількості гострих професійних захворювань внаслідок зараження коронавірусом SARS-CoV-2 медичних працівників закладів охорони здоров’я Київщини та відповідно складених за результатами завершених розслідувань актів форми Н-1/П (583, із смертельним наслідком – 15).

Найбільше потерпілих у страхових нещасних випадках (найбільше завершено розслідувань) зареєстровано у відділеннях м. Біла Церква, Фастівському, Білоцерківському, Ірпінському, Бориспільському. На ці п’ять відділень припадає 63,6% всіх потерпілих у страхових нещасних випадках по управлінню.

Найбільше потерпілих із смертельним наслідком у страхових нещасних випадках зареєстровано у двох відділеннях управління – Білоцерківському та відділенні у м. Біла Церква.

На підприємствах Київщини кількість потерпілих у страхових нещасних випадках і гострих профзахворюваннях становить – 107 чоловіків та 540 жінок.

Найбільше нещасних випадків і гострих профзахворювань сталося з працівниками таких професій як сестра медична (брат медичний), сестра медична (брат медичний) стаціонару, лікар загальної практики - сімейний лікар, молодша медична сестра (санітарка, санітарка-прибиральниця, санітарка-буфетниця та ін.), молодша медична сестра (молодший медичний брат) з догляду за хворими.

Серед причин страхових нещасних випадків переважають організаційні –41,4% (295) нещасних випадків. Через психофізіологічні причини сталося 18% (117), технічні причини – 6,3% (41), техногенні, природні, екологічні та соціальні причини – 0,6% (3), інші причини – 29,7% (193) нещасних випадків.

Основними видами подій, які призвели до страхових нещасних випадків є контакт з інфекційними хворими, інфікованими матеріалами чи переносниками захворювань – 90,4%, падіння потерпілого під час пересування – 3,2% та дорожньо-транспортна пригода на дорогах (шляхах) загального користування – 0,8%.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь