Питання надання медико-соціальних послуг за кошти Фонду обговорили на нараді з відділеннями
В. о. начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Георгій Галиць провів сьогодні, 15 липня, нараду в форматі Zoom з керівниками відділень та профільними фахівцями медичних та соціальних послуг. Йшлося про забезпечення санаторно-курортним лікуванням потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, недопущення порушення прав потерпілих, а також забезпечення раціонального та ефективного використання кошторисів відділень.
Механізм забезпечення потерпілих санаторно-курортним лікуванням передбачений порядком відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, затвердженим постановою правління Фонду від 24.05.2017 №33. Відповідальна особа відділення зобов’язана прийняти документи потерпілого, що потребує забезпечення санаторно-курортним лікуванням та надати йому за своїм підписом підтвердження про взяття його на облік із зазначенням реєстраційного номеру.
«Відмова або відтермінування у прийнятті та реєстрації заяви у разі наявності всіх документів неприпустимі», - наголосив керівник обласного управління. З метою інформування потерпілих він доручив відділенням розмістити на інформаційних дошках дані щодо можливості самостійного придбання путівок з наступною компенсацією їх вартості за рахунок коштів Фонду та переліку санаторно-курортних закладів у розрізі регіонів. Крім того, в ході відеоконференції Г. Галиць акцентував увагу фахівців відділень на необхідності здійснення своєї діяльності виключно в межах правового поля.
Працівники відділень отримали практичні рекомендації щодо забезпечення працюючих українців, а також потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань медичними і соціальними послугами. Крім того, учасникам заходу надано практичні рекомендації щодо подальшої роботи із забезпечення ефективного та раціонального використання коштів у межах затверджених кошторисів, своєчасного надання потерпілим на виробництві необхідної медико-соціальної допомоги.