6 та 7 липня Рокитнянщина відсвяткувала традиційне обрядове свято Івана Купала. 

Це свято завжди було святом любові, розкутості та знайомств. Після християнізації Київської Русі купальське свято доповнилося вшануванням Іоанна Хрестителя (Предтечі), день народження якого збігається зі святковим днем. Нині Івана Купала вважається святом молоді та кохання! За народним повір’ям, в Іванів день водна стихія може «дружити» з вогнем, і цей союз вважається природною силою. Саме тому в ніч на Купала на берегах водойм розпалювали вогнища...

От і на Рокитнянщині задля збереження традицій святкування Івана Купала працівники усіх будинків культури та сільських клубів громади приготували святкову театралізовану концертну програму, розваги, конкурси, дискотеки під відкритим небом та традиційні купальські обрядові дійства із купальським багаттям «Купайлиця».

Традиційне купальське свято відбулося у селищі Рокитне та кількох селах громади – Насташці, Бушевому, Шарках, Острові, Синяві, Бирюках, Савинцях та Ольшаниці. Завітали на свята й очільники громади – заступник Рокитнянського селищного голови Олександр Конопчук, начальник відділу культури, молоді та спорту селищної ради Тетяна Круть та директор комунального закладу селищної ради «Центральний будинок культури» Олена Горова.

Свята видалися видовищними, веселими, гамірними та співочими. Звідусіль по селах лунали ліричні та запальні пісні, дівчата у неймовірних заквітчаних віночках та вишитих сукнях танцювали до знесили.

Молодь випробовувала себе у різних конкурсах та обрядах, неодружені й закохані стрибали через багаття як поодинці, так і парами. 

З далекої давнини ми, українці, бережемо і плекаємо традиції нашого народу, зокрема й купальські звичаї.

Є повір'я, згідно з яким тільки один раз на рік, в ніч на Івана Купала, цвіте папороть. Міфічна, неіснуюча в природі квітка нібито дасть тому, хто знайде і зірве її, особливі сили і можливості. 

Тож нехай «квітка папороті» розквітне для кожного з вас, любі рокитнянці, будьте здорові та сповнені добра і любові!