Ой на Івана та й на Купала – в селищі Рокитне відбулись народні гуляння

Дата: 06.07.2021 22:02

Свято Івана Купала – це одне з найдавніших слов’янських свят. В ньому збереження тих традицій та обрядів, які передалися нам від предків.

06 липня 2021 року весело і гамірно було в селищі Рокитне. Жителі та гості Рокитнянської громади мали змогу побувати на святі Івана Купала, яке організоване працівниками відділу культури, молоді то спорту селищної ради.

Полинути у світ купальського свята  можна було на березі ставка, що біля автостанції "Рокитне", де святкування розпочалося театральним дійством. Його учасники віншували присутніх, співали обрядових пісень, плели вінки та пускали їх на воду. Радували присутніх своїми виступами хореографічні та вокальні ансамблі та співаки-солісти.

Приємно відзначити, що у заході взяло участь багато дітей і молоді, для яких проводилися різні розважальні конкурси з подарунками, дехто був убраний у вишиванку чи мав іншу національну символіку. Разом з тим не оминули увагою свято й представники старшого покоління, які полишили вдома свої справи та прийшли подивитися на купальське дійство та й просто відпочити душею.

Атмосфера на святі була надзвичайною, всі дружньо співали та танцювали, а виступи творчих колективів зустрічали бурхливими оплесками.

Особливого колориту святу додали хороводи з Водяним та велике Купальське вогнище, яке у дружньому хороводі зібрало навколо себе майже всіх присутніх. Народне гуляння продовжилося запальною дискотекою в ритмах купальської ночі. Темно-синє небо та мерехтливі зірки на ньому показували пізню пору, проте молодь додому не поспішала. Для них свято тривало…

Свято Купала вдалося на славу, а відродження прадавніх традицій потішило душу всіх учасників заходу.

Народні гуляння пройшли і в інших населених пунктах Рокитнянської територіальної громади.