Розпочалося крайове заселення посівів озимої пшениці хлібними  жуками (жук кузька). Масовий вихід з ґрунту хлібних жуків (кузька, красун, хрестоносець) та живлення на колосках проходитиме в період цвітіння -  формування зерна колосових культур.  Жуки  виїдають зерна злаків у період молочної стиглості, а тверді зерна вибивають на ґрунт. Особливо сильно пошкоджують пшеницю, жито, ячмінь.

За перевищення хлібними жуками  порогу шкодочинності - 3-4 особини на кв. м. рекомендується проводити обробітки інсектицидами з діючими речовинами: тіаметоксам, імідаклоприд, дельтаметрин, лямбда-цигалотрин, хлорпірифос+циперметрин, зета-циперметрин.

Інсектициди із зазначеними діючими речовинами захистять посіви зернових колосових культур від пошкодження хлібними клопами, хлібними п`явицями, злаковими мухами, злаковими попелицями, хлібними пильщиками, трипсами.

Обробітки  пестицидами, згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», необхідно проводити в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години.

Не менше як за дві доби, про час та місце проведення обробітків, необхідно обов`язково попереджувати голів ОТГ, старостів сіл і селищ, населення села та пасічників. На оброблених ділянках обов’язково виставляють попереджувальні знаки.

При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих  державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.

Дані рекомендації не є нормативно – правовими актами, а мають лише інформаційний характер.

Державний інспектор відділу контролю
в сфері насінництва та розсадництва
Управління фітосанітарної безпеки Головного
управління Держпродспоживслужби в Київській області Р. Кузняк