Увага зміни!

Дата: 21.05.2021 16:00

Фото без опису19.05.2021 року Уряд прийняв рішення щодо уточнення змін в умовах призначення житлових субсидій, запропонованих Міністерством соціальної політики.

Постанова Кабінету Міністрів України, якою будуть внесені зміни дозволить призначити субсидію на наступний період багатьом домогосподарствам, у яких відсутні критерії, за яких житлова субсидія не призначається автоматично, без особистого звернення. Рішення про призначення житлових субсидій таким домогосподарствам в автоматичному режимі прийматиметься органами соціального захисту населення на підставі інформації Міністерства фінансів України за результатами проведеної верифікації даних (перевірки) щодо одержувачів житлових субсидій (наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, депозитних рахунків та інше). Якщо по  домогосподарству є неузгодженість в складі сім’ї, майновому стані, або склалися інші нестандартні ситуації необхідно буде оновити документи для отримання субсидії.

Зазначені зміни стосуватимуться і форм заяви та декларації про майновий стан. Подати їх можна буде протягом п’яти місяців з травня по вересень 2021 року, заявникам тих домогосподарств, яким субсидія не буде призначена автоматично.

Зміни передбачають:

• не враховувати доходи від розміщення депозитів, оскільки банківські установи подають звіт до ДФС загальною сумою, і наразі відсутня персоніфікована інформація про доходи фізичних осіб від розміщення депозитів;
  • збільшити до 100 тис. грн суму коштів на депозитному рахунку, перевищення якої позбавляє громадян права на отримання житлової субсидії (наразі це 25 прожиткових мінімумів, або 56 750 гривень);
  • не враховувати житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності (переважно це приватизація житла), а також ті, які знаходяться в сільській місцевості (в основному це спадщина).

Таким чином, призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, буде проводитися без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:

• надавалася у грошовій безготівковій формі (необхідно отримати дані для виплати коштів у готівковій формі);
  • була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи) (необхідно підтвердити місце фактичного проживання);
  • була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (необхідно актуалізувати відомості щодо не проживання окремих осіб за місцем реєстрації);
  • інших неординарних ситуацій, які минулий період нараховувались за рішенням місцевої Комісії.