Пам’ятаємо і славимо: в с. Калинівка Рокитнянської громади відбувся урочистий мітинг з нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
Ніхто не забутий, ніщо не забуте... 76-ті роки весни – вік нашої Перемоги! Вік зрілий, мудрий, дорогоцінний... І чим старшою стає ця Священна Перемога, тим ціннішими стають спогади про ті буремні страшні роки Другої світової війни.
06 травня 2021 року біля Братської могили у с. Калинівка відбувся мітинг з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Перед початком урочистої частини до усіх присутніх звернулися: голова групи компаній "Синявське", депутат Рокитнянської селищної ради Ярослав Литвин, директор ТДВ "Синявське, депутат Білоцерківської районної ради Ольга Литвин, в.о. селищного голови Юрій Шимченко, староста сіл Шарки і Калинівка Микола Шаровара, які у своїх промовах наголошували, на тому, що День Перемоги – це свято, яке для нинішніх та прийдешніх поколінь, було і залишиться найдорожчим. Висловили вдячність за мужність і ратний подвиг ветеранам Другої світової війни, подякували також славним нащадкам ветеранів - воїнам АТО, які і сьогодні боронять рідну землю.
"Незважаючи на те, що цей день все далі йде в глибину років, перемога має величезне історичне значення для нашої держави. Сьогодні залишилося так мало людей, кому ми особисто можемо сказати дякую за цей подвиг. Всім хто боровся за наше майбутнє – низький уклін, а тим кого немає з нами – вічна пам’ять від кожного з нас, пам’ять, яка повинна передаватися з покоління в покоління, яку ми з вами повинні нести через віки", - зазначив Юрій Леонідович у своєму виступі.
Сьогодні згадали тих, кого немає серед нас. Присутні схилили голови перед загиблими воїнами у Другій світовій війні та воїнами, які обороняли й боронять територіальну цілісність України.
Під час дійства звучали патріотичні пісні, які брали за душу і пронизували до сліз у виконанні вокалісток Центрального будинок культури.
По завершенню урочистого мітингу учасники зібрання поклали до братської могили живі квіти та вшанували пам’ять усіх загиблих хвилиною мовчання, а духовенство громади відправили панахиду по загиблих воїнах у тій страшній і великій війні.
Щороку це свято служитиме нагадуванням – немає більшої цінності, ніж радість життя на вільній землі!
Дякуємо ветеранам за їхній безсмертний подвиг!