До уваги роботодавців! Звіт 4-ПН подається за новою формою!

Дата: 28.04.2021 17:00
Кількість переглядів: 1447

Фото без описуМінекономіки наказом 18.03.2021 №563 затвердило нову форму звітності № 4-ПН "Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці" та оновлений порядок її подання. Цей наказ опубліковано в "Офіційному віснику" від 16.04.2021 № 29.

Наказ набрав чинності з дня його офіційного опублікування в Офіційному віснику України, а саме з 16.04.2021. Відтоді наказ Мінсоцполітики від 31.05.2013 № 317 втратив чинність.

Хто подає форму звітності №4-ПН

Форму звітності №4-ПН заповнюють підприємства, установи та організації в разі запланованого масового вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у т.ч. ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням, скороченням чисельності або штату працівників підприємства, установи та організації (далі – підприємства) незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання.

Куди подавати звітність

Звіт №4-ПН треба подати до міських, районних і міськрайонних центрів зайнятості та філій регіональних центрів зайнятості за місцем провадження господарської діяльності підприємства.

Коли подавати звіт №4-ПН

Звіт подається не пізніше ніж за 2 місяці до вивільнення (в разі звільнення держслужбовців – не пізніше ніж за 30 календарних днів до вивільнення). 

Якщо останній день строку припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, днем закінчення строку подання інформації є перший після нього робочий день.

В якій формі можна подати звіт №4-ПН

Форму №4-ПН подають в електронному (з накладенням кваліфікованого електронного підпису) чи паперовому вигляді (із засвідченням підписом керівника або особи, відповідальної за подання інформації).

Що треба вказати у формі звітності №4-ПН

Вказується кількість осіб, яких передбачається вивільнити; дата наказу, яким було попереджено працівників про заплановане вивільнення; дата запланованого вивільнення працівників.

Нагадуємо, що відповідно до ст. 48 Закону України "Про зайнятість населення" від 05.07.2012 №5067-VI, масовим вивільненням з ініціативи роботодавця (крім випадку ліквідації юрособи) є одноразове або протягом:

1) одного місяця:
вивільнення 10 і більше працівників на підприємстві з чисельністю від 20 до 100 працівників;

вивільнення 10 і більше відсотків працівників на підприємстві з чисельністю від 101 до 300 працівників;

2) трьох місяців – вивільнення 20 і більше відсотків працівників незалежно від чисельності працівників.

Наказ "Про затвердження форми звітності N 4-ПН "Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці" та Порядку її подання", форму звітності та порядок дивіться тут: https://ips.ligazakon.net/document/re36067?an=1

Частиною шостою ст. 52 Закону № 5067 передбачено, що в разі неподання або порушення роботодавцем установленого порядку подання даних, передбачених абзацом третім п. 4 частини третьої ст. 50 цього Закону, стягується штраф у чотирикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.

#КОЦЗ #Рокитне_філія #служба_зайнятості #послуги


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь